PŘEHLED

Kalendář akcí

SRPEN / AUGUST

8. – 9. 8. 2020
Archeoskanzen Modrá

Veligrad, boj o hradiště 2020, Archeoskanzen Modrá

Veligrad 2020 – boj o hradiště

Patnáctý ročník našeho velkomoravského festivalu se uskuteční ve dnech 8. – 9. 8. 2020 v areálu Archeoskanzenu Modrá. Během tohoto víkendu se můžete vrátit do doby Velké Moravy. V průběhu obou dnů je připraven bohatý program. Těšit se můžete na bojové ukázky, sokolnické vystoupení, řemesla, lukostřelbu, dobové tržiště, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalších. Vrcholem sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce velkomoravské bitvy. 

18. 8. 2020
Malá Skalka, Skalka u Trenčína

Slavnostní zahájení Letního cyrilometodějského putování Skalka u Trenčína - Velehrad

2. česko-slovenské putování na Velehrad – zahájení

Zahájení Letního česko-slovenského putování ze Skalky u Trenčína na Velehrad s programem. Od 8.00 svatá mše s požehnání poutníků, od 9.00 slavnostní otevření putování.

17. – 22. 8. 2020
Skalka u Trenčína – Velehrad

Česko-slovenské Cyrilometodějské putování Skalka u Trenčína - Velehrad

Letní Česko-slovenské putování na Velehrad s dětmi

Kruh se uzavírá, po roce putování po nově vyznačených Cyrilometodějských stezkách se vracíme na “místo činu” do Trenčína a znovu se vydáme ze Skalky na Velehrad. Letos jsme předělali etapizaci, zkrátili denní úseky a to proto, aby pouť mohli absolvovat i rodiče s dětmi. K dispozici bude doprovodný vůz, který zajistí převoz nezbytného a případně “sběr” poutníků, rodičů a dětí, na které bude denní etapa příliš dlouhá.

22. 8. 2020, 14.00
Sál kardinála T. Špidlíka, Velehrad

Pěšky bez hranic

Pěšky bez hranic – příběh moderního poutnictví

Slavnostní premiéra polohraného dokumentárního filmu proběhne v rámci závěrečného programu XX. hvězdicového putování na Velehrad 2020. Dokument vznikl v rámci čtyřech putování po různých trasách Cyrilometodějské stezky, které proběhly v různých ročních období. Tvůrci dokumentu: Eva Toulová – režie, Tereza Němcová Petrášková s dcerou – hlavní role, poutnice, Tomáš Lénárd – kamera a střih, Petr Hirsch – organizátor poutí a producent dokumentu