Cyrilometodějská stezka

Společně toho dokážeme víc. Spojme své síly a společně pracujme na aktivitách, které přinesou zachování a zviditelnění autentického příběhu cyrilometodějské mise. Je to dlouhá cesta, ale společně to dokážeme.

Aktuálně o Cyrilometodějské stezce

Zajímavosti

Cyrilometodějská stezka
Kulturní stezkou Rady Evropy

A je to oficiální! Cyrilometodějská stezka patří mezi 45 Kulturních stezek Rady Evropy! Je to mimořádné ocenění – certifikát Rady Evropy, o který jsme usilovali od roku 2013. Děkujeme všem, co se na tom podíleli.

Jaká místa navštívit?

Zájmová místa Cyrilometodějské stezky.

Ke kulturním kořenům

Poznejte archeologické památky z 9. století, archeoparky prezentující život z této doby nebo sakrální památky a poutní místa s viditelnou cyrilometodějskou tradicí. Připravili jsem pro Vás databázi těchto lokalit, ve které se dozvíte praktické informace, doplňujeme je i o audio a video nahrávky, abychom vám je lépe přiblížili. Skvělý tip na výlet!

Jak putovat?

Trasy Cyrilometodějské stezky.

Putujme bez hranic

Putování - Zážitek - Poznání - Uvědomění

Pěšky bez hranic

Polohraný dokumentární film o moderním poutnictví

Natočili jsme

500 km cyrilometodějských tras, 60 poutníků, 5 krajů na česko-slovenské hranici, 4 roční období a o mnoho víc zaznamenal 1 filmový štáb vedený Petrem Hirschem a Evou Toulovou v 52 minutovém polohraném dokumentu Pěšky bez hranic s Terezou Němcovou Petráškovou v hlavní roli.

Jaké akce navštívit?

Kalendář akcí Cyrilometodějské stezky.

Vybrané akce

V průběhu roku se koná řada akcí představující tradiční historické souvislosti i  současnou kulturu. Připravili jsme proto kalendář akcí na celý rok spojený s cyrilometodějským tématem. Vyberte si, jaké akce navštívíte. Budeme se na vás těšit!

Proč cyrilometodějské téma?

Život, působení, dílo a sním spojená tradice sv. Cyrila a Metoděje

Ke kulturním kořenům

“Jejich dílo je vynikajícím přínosem pro tvorbu společných křesťanských kořenů Evropy. Ty svou pevností a vitalitou tvoří jeden z nejsolidnějších výchozích bodů, ke kterým musí přihlédnout každý vážný pokus obnovit novým a dnešním způsobem jednotu tohoto kontinentu” (Encyklika papeže Jana Pavla II. Slavorum apostoli ze dne 2.6.1985)

Kdo jsme?

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje

Naše vize

Cyrilometodějská stezka je díky stále se rozvíjející mezinárodní síti partnerů Kulturní stezkou Rady Evropy, která prostřednictvím výzkumů, zachovávání a propagace společného cyrilometodějského odkazu zajišťuje prezentaci místního dědictví a příběhu kulturní identity slovanských zemí v celoevropském měřítku.

Máte zájem o spolupráci?

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje

Kontaktujte nás

Připravujeme a realizujeme projekty, (spolu)organizujeme různé akce, podporujeme aktivity a hledáme nové kontakty.

Nedávné aktivity

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje

Cyrilometodske slavnosti v Terchovej

Národní oslavy 2020

Konference-Velehrad

Konference 2019

Modrá

Projekt PartnerstvíCMS

Kde nás můžete také najít?

Sociální sítě Cyrilometodějské stezky

it_ITItaliano