OBJEVUJ MÍSTA ŽIVÉ HISTORIE

Zábavný průvodce po velkomoravských a cyrilometodějských památkách. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Proč objevovat místa živé historie?

Naše historie je plná pokladů, které stojí za to objevovat. Památky nejsou jen svědky minulosti, promlouvají k nám neustále. Objevuj 32 pokladů historie se zábavným průvodcem po velkomoravských a cyrilometodějských památkách na Moravě a západním Slovensku. Jsou to místa, která utvářela a stále utváří vzhled ducha naší kulturní krajiny. 

  • Rádi objevujete známá i méně známá místa společně s dětmi?
  • Chcete, aby Vaše děti získaly nové vědomosti formou hry, zážitku a zábavy?
  • Přejete si, aby objevování velkomoravských a cyrilometodějských památek bavilo?

Sbírejte karty a razítka na vybraných místech a dozvíte se spoustu zajímavostí o památkách, splníte zábavné úkoly, vyluštíte tajenku a společně si vychutnáte atmosféru území, kde se odehrávaly počátky české i slovenské státnosti.

Co najdete na kartách?

Celkem je možné na vybraných místech nasbírat 32 karet velkomoravských a cyrilometodějských památek, z toho 17 památek na moravské straně a 15 památek na slovenské straně.

Karty jsou sběratelské a každou jednotlivou kartu můžete získat pouze při návštěvě památky v nejbližším informačním centru. Obálku na karty a pas pro sbírání razítek získáte pouze v TIC Velehrad nebo TIC Trenčín.

Každá karta obsahuje zajímavé informace o památce, jeden až tři úkoly, které je nutné vyřešit v místě památky a zároveň znak v hlaholici, který je potřebný pro vyluštění tajenky.

Pro milovníky omalovánek obsahuje každá karta černobílý obrázek památky, který si děti mohou dle vlastních představ vymalovat.

Každá karta památky obsahuje piktogramy služeb včetně názvu, které se v blízkosti památky nachází, a které je možné návštěvníkem využít.

Ukázka karet

Které lokality navštívit?

Připravili jsme pro vás přehled všech lokalit, které jsou zapojené do objevování míst živé historie včetně podrobnějších informací, audio a video záznamů a fotografií. Jedná se o lokality velkomoravské, tj. hradiště, archeoparky apod., a cyrilometodějské úcty, tj. sakrální památky a poutní místa, kde je cyrilometodějská tradice oslavována.

Stahujte mobilní aplikaci

Sbírejte karty a razítka na vybraných místech a dozvíte se spoustu zajímavostí o památkách, splníte zábavné úkoly, vyluštíte tajenku a společně si vychutnáte atmosféru území, kde se odehrávaly počátky české i slovenské státnosti.

Jak postupovat při řešení úkolů?

Věříme, že řešení úkolů bude pro každého zábava. Nejedná se o žádné zkoušení znalostí z historie. Úkoly jsou sestaveny tak, aby řešitel byl přítomný na místě, kde se památka nachází. Poté už stačí památku projít a hledat řešení řešení otázky nebo úkolu. Odpověď můžete najít na soše, na informační tabuli, na kameni apod. Stačí se pozorně dívat. Po vyřešení úkolu se můžete vrátit zpět do centra, kde se vydávají karty. Budou-li otázky správně vyřešeny, obdrží řešitel razítko do zvláštního pasu. Po návštěvě všech 32 lokalit můžete vyluštit tajenku v hlaholici.

Sledujte nás na sociálních sítích:

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje

Adresa:  J. A. Bati 5520, 760 01 Zlín, Česká republika
E-mail: info@cyril-methodius.eu
Telefon: +420 577 043 907

© Copyright 2021, Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje – všechna práva vyhrazena

it_ITItaliano