Cyrilometodějská stezka – Kulturní stezka Rady Evropy

Osmá etapa putování

Brňov - Rajnochovice

Podívejte se na video

Základní informace o trase

V této etapě mezi Brňovem a Rajnochovicemi vstupujeme do severní části Hostýnských vrchů, které se vyznačují mírně zvlněnými hřebeny. Díky tomu jsou Hostýnské vrchy velmi oblíbenou rekreační oblastí východní Moravy. Pohodlná lesní etapa přes skalní útvar Jarcovská kula kolem Hladové studánky do Rajnochovic.

Co nás čeká?

Výchozí bod: Brňov

Cílový bod: Rajnochovice

Vzdálenost: 16,0 km

Předpokládaná doba putování: 5:14 hod.

Obtížnost: střední

Převýšení: stoupání 542 m, klesání 435 m

Kritické body: Z Brňova do Jarcové budeme přecházet frekventovaný hlavní silniční tah spojující Vsetín - Valašské Meziříčí, proto je nutné dbát zvýšené pozornosti a opatrnosti.

Náš tip:

Pokud cestujete z Valašského Meziříčí do Rajnochovic, je možné využít alternativní turistickou trasu, na kterou přidáváme odkaz na mapu.

Vezměte si s sebou dostatek jídla a pití, protože na některých úsecích trasy není během putování možné zakoupit žádné jídlo.

Co můžeme vidět?

Archeologické, poutní, technické a přírodní památky.

Skalní útvar Jarcovská kula

Brňov - Rajnochovice

Pomník knížete Sáma

Kostel sv. Anny

Kde se najíst a ubytovat?

Restaurace a ubytování podél trasy.

Penzion na Hamrech

Hotel Polom

Arcidiecézní centrum života mládeže Přístav

Hostinec Ve Dvoře

Fotogalerie

Fotografie z putování.

Proč se vydat po trasách Cyrilometodějské stezky?

Dálkové trasy Cyrilometodějské stezky vás zvou na poutní místa a archeologická naleziště, která významně přispěla k rozvoji slovanské kultury. Jsou značené v obou směrech a vybízejí k putování bez hranic, nejen státních.

Co lze získat?

Snad každý si rád přináší něco z turistiky ať už to jsou různé turistické a upomínkové předměty. Bude-li putovat po Cyrilometodějské stezce, máme pro vás připraveny následující tiskoviny, které by vás mohly motivovat k putování po stezce: